0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    vivi

Хидросалпингс?
« -: Август 30, 2005, 17:46:14 pm »
:) Моля да ме извините,ако темата е била засягана и преди,но не видях търсачка,за да проверя.
 Случи ми се следното-диагноза хидросалпингс и на двете тръби,не стават за нищо.
 Намерих само малко информация по въпроса в google,но нищо за лечение...
 Ако някоя от вас знае нещо моля да ми каже.
 А съм чувала,че с такава диагноза и инвитро не става.
Толкова се притеснявам и направо не знам какво да правя.... :(
*
Хидросалпингс?
« Отговор #1 -: Август 30, 2005, 22:20:15 pm »
Има търсачка. Виж по-горе на "търсене". Аз я пуснах и попаднах на следната статия.

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=238


*
Хидросалпингс?
« Отговор #2 -: Август 31, 2005, 06:33:07 am »
Става, как да не става. Една пациентка на д-р Табакова (скоро я даваха по Нова телевизия при Гала) след 4 неуспешни опита ин витро  се оказва че причината е хидросалпингс и й отстраняват оперативно тръбите, след което на петия опит забременява с тризначки на 39 години. Преди няколко месеца (вече е на 43 г.) роди момченце пак ин витро и пак от д-р Табакова. Явно при нея там е бил ключа.
Как ти откриха хидросалпингс на теб? И усещаш ли нещо? Питам те, защото имам 2 неуспешни опита ин витро , а не съм правила нито снимка нито лапаро, та се чудя да не би и аз да имам.
*

    vivi

Хидросалпингс?
« Отговор #3 -: Август 31, 2005, 14:21:47 pm »
Как ти откриха хидросалпингс на теб?

 Имам и цветна снимка и лапароскопско изследване.
 На цветната снимка се вижда,че тръбите ми са криви и задържат течност в единия край-значи са запушени.Само едната пропуснала малко накрая.
 На лапароскопското изследване съм получила алергичен шок и са спряли,но твърдят,че се е потвърдила снимката.
 Сега ми предлагат частична пластика на тръбите и резекция на яйчниците-каквото и да значи това.
 А и аз си мисля дали няма да загубя време ако тръгна по стандартния път или да ми махат тръбите и да ходя направо на инвитро.....
 Преди време изкарах силно възпаление,но тогава не мислех за деца изобщо.Лекувах се с антибиотици,но не отидох да видя дали съм се излекувала.А и лекаря май насляпо ми предписа антибиотика.
 И така сега съм в усложнено положение.
 
 А ти забременявала ли си досега?Може би ако си-нищо ти няма.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Хидросалпингс?
« Отговор #4 -: Септември 01, 2005, 10:43:07 am »
Не зная дали ще се получи и дали линка ще може да бъде отворен, но преди ден-два Хидросалпингс се обсъждаше във форума в бг-мама. Копирам линка и дано да ти е от полза.

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=41310.0

Не се предавай, вярвай в чудеса и те ще се сбъднат :bfp:
Успех :lol:
Намерихме нашето синче.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Хидросалпингс?
« Отговор #6 -: Септември 01, 2005, 11:27:59 am »
Vivi, моя приятелка направи инвитро, което се оказа неуспешно заради хидросалпингс на непроходимата й тръба. Видяли са го при пункцията. Другата й тръба е ОК. След това тя направи лапаро и й отстраниха запушената тръба. Още същият месец тя забременя спонтанно и ноември я чакаме да роди.
Успех!

*

    vivi

Хидросалпингс?
« Отговор #7 -: Септември 01, 2005, 13:51:42 pm »
:D Много ви благодар за отговорите,момичета. :D

 Peti_pati,там темата пак аз я пуснах/princesa13/.
 Cygnus,благодаря много за линковете,всичко изчетох.
 Oganche,радвам се за приятелката ти.
 
 Сигурно и аз първо ще мина през пластика на тръбите/въпреки че много ме е страх от операции/.Но да ви споделя още какво ме притеснява.Ако хидросалпингс пречи за забременяване инвитро не е ли същото положението и след пластика на тръбите?Ако това вещество се излее в матката и убие ембриона,тогава какъв е смисъла?Имам предвид дори да забременея след пластика.А и не се ли повишава риска от извънматочна бременност,защото при мен тръбите са отписнати и криви?

 Ако някое момиче с подобен проблем е забременяло след пластика,моля да пише.Въпреки,че при всеки е индивидуално,но все пак...
*
Хидросалпингс?
« Отговор #8 -: Септември 01, 2005, 18:47:49 pm »
Здравей и тук:)
Приятно ми е: minisladur от бг-мамма и via от дир-а:)
Та значи доколкото и места да съм се допитвала, навсякъде ми дават почти еднозначен отговор- при такъв проблем е твърде вероятно при самата стимулация за инвитро да се активизират наново хидросалпингсите, затова се препоръчва отстраняването им. Но има все пак минимален % на успеваемост, дори и с отстранен хидросалпингс и пластика след това. Вероятността обаче от междувременна извънматочна бременност е голям. Аз лично засега си следвам вътрешната интуиция и затова в момента не ми се ще да предприемам нова лапароскопия за махане на тръбите преди инвитро. Наясно съм, че шанса ми е малък, но съм решила, че ако не стане първия път с тръби, вторият ще е без тях. Та пак топката остава в теб.... късмет!


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
hidrosalpings
« Отговор #9 -: Септември 15, 2005, 18:30:11 pm »
Здравей ,
аз бях със същата диагноза, като попитах моя лекар за лечение, той поклати глава, каза шанса е минимален, а и бях на 34 години, така че един вид нямах време.Махнаха ми тръбите след лапароскопия.
Имам едно инв, но неуспешно.

Тук практиката е да махат тръбите, или да ги защипват в двата края.

Не съм чувала някой да е излекувал хидросалпингс.А и пластика при хидросал. не съм чула да се прави.

По-добре според мен е да приемаш факта и да се насочиш към Инвитро.Още повече, че и двете тръби не стават.
Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last