0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Задавам този въпрос защото много пъти съм чувала,че дългото предпазване, води до проблемно забременяване.Разбира се нямам предвид двойки при ,които е открит някъкъв сериозен здравословен проблем.По-скоро става въпрос за хора при ,които не е открит съществен такъв, и които търсят причината безуспешно.
При нас опитите за бебе започнаха след около 6 години предпазване,вече  година и половина правим опит за  ylinfant.Е ние не сме сигурни все още дали не е здравословен проблема,защото тепърва започваме изледвания, на които се реших благодарение на  сайта Зачатие- на всички борбени жени пишещи тук, в това число и д-р Даскалова.Ако някой  има някакви подобни наблюдения ,моля да сподели.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #1 -: Август 01, 2007, 16:40:18 pm »
И на мен ще ми е интересно защото също съм чувала, че някакси самото тяло свиква да се предпазва от забременяване и едва ли не изхвърля чуждото му тяло. Но от друга страна като се замисля, едва ли някой почва да води полов живот на 15 и на 17 вече търчи да забременява.. Интересно е.

*
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #2 -: Август 01, 2007, 16:43:33 pm »
Ами и аз съм чувала за такова нещо. Един вид, че при дълги връзки / над 2-3 години / ако са водили полов живот без презерватив някакси организма на жената свиква да не забременява от партньора си.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #3 -: Август 01, 2007, 16:45:34 pm »
А какво значение има дали е с или без презерватив? Нали все пак се пазите?

*
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #4 -: Август 01, 2007, 16:47:23 pm »
Ами нали се отделя някакъв секрет от мъжа при полов акт. Виж и аз незнам дали има нещо вярно в това. Просто съм го чувала от доста жени.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #5 -: Август 01, 2007, 16:49:18 pm »
т.е. нещо като да не реагираш на всички негови секрети.. има логика

Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #6 -: Август 01, 2007, 16:54:04 pm »
Според мен всичко това зависи от организма. По скоро са бабини девитини, от доктор не съм го чувала. Не казвам, че не може да е истина но помислете, половият живот започва доста преди да помислиш за дете. В такъв случай на вън няма да се разхождат толкова майки с деца по който да се обръщаме.
*
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #7 -: Август 01, 2007, 16:57:51 pm »
Така е може и да са бабини деветини, но наистина има логика и другата теза. Момичето неслучайно задава такъв въпрос. Явно и тя го е чула от някъде
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #8 -: Август 01, 2007, 17:10:28 pm »
Ами може би има нещо вярно в това, че дългото пазене после е равно на по-дълго бебеправене. Когато започнахме да правим нашия син с моя мъж ходехме от 2г.(и съответно се бяхме пазили). И бебето стана след 2 месеца. След като родих се пазихме 4г. и половина(до миналата есен) и решихме да създадем още едно ангелче. Но този път не стана като преди 6г. Времето сега беше 8 месеца. И в края на 8-я месец успях да забременея. Нямах проблем, просто е трябвало време. Но аз се бях вече притиснила и мислех да ходя на лекар, но бебчо стана. И то точно в месец , през който не правих тестове за ову и сме правили секс 4 пъти с моя на кръст. Просто не беше за вярване.
Старите баби обичат да казват:  и като се вземете(т.е. ожените) с твоя гледайте да не се пазите дълго, че после бебето трудно става. Това е стара приказка, която старите баби предават от уста на уста от много далечни години..... Не знам, но възрастните хора са събрали много мъдрост от живота и може би има нещо вярно! Може би важна роля има психиката.
От мен успех във бебеправенето и много положителни тестове!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #9 -: Август 01, 2007, 17:28:55 pm »
Истината е, че на мен ми се струва малко вероятно.Чувала съм го ,но не и от лекар.Зададох въпроса,за да "чуя" и мнението на момичета ,които подобно на мен са си задали и този въпрос.Може да е глупав ,ама вече какво ли не ми минава през главата.За предпазване имам предвид не от воденето на полов живот въобще,а за периода от предпазване с мъжа с който се правят опити за бебче-избраника :wink:
*
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #10 -: Август 01, 2007, 17:39:32 pm »
Може би има нещо но то е според мен на психологическа основа. Така поне беше при нас. Пазихме се 4г. винаги с презерватив и прекъснат акт и когато вече имахме разрешение за бебе, той 1. трудно свикна без презерватив и 2. да не говорим за свършване в мен. Казваше че толкова години винаги е пазел момичето с което е бил и винаги е свършвал отвън че не може да се отпусне и да свърши в мен. Та за мен всичко е до психиката на човека.
*
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #11 -: Август 03, 2007, 11:15:24 am »
аз също искам да споделя нещо по този въпрос.
имам една приятелка, която има малко старомодни разбирания. тя казваше, че няма да спи с мъж, докато не се омъжи. е, намери си такъв мъж. и наистина беше девствена в деня на сватбата си. сега, вече четири месеца след сватбата е луда от идеята да име дете и се побърква, че все още няма резултат. на лекар все още не е ходила. и все повтаря, че след като едно време нашите баби са правили така - да се омъжат девствени и да забременеят още първия месец и при нея трябвало да може. но тя може би не отчита факта, че нашите баби са се омъжвали на 15, 16 години, а тя е вече на 34.
какво мислите момичета.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #12 -: Август 03, 2007, 14:17:34 pm »
Че четири месеца не са чак толкова много време, че да се панира. Ако има някакви основателни притеснения да иде на лекар.
А какво според теб трябва да мислим?

А за цялата тема - чудесен пример как да използваме статистиката за наши цели. Средно се води полов живот около 6 години преди да започнат опитите за бебе. При 15 на сто от семействата обаче бебе не се получава. При колко от тях това се дължи на факта, че 6 години преди това са се пазили? - АЗ НЕ ЗНАМ

А при тези, които са се оженили девствени и не са се пазили, а веднага са започнали опитите за бебе, при колко ли процента ще има проблем?

Много интересни въпроси, нали. Само че според мен няма връзка между събитията.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #13 -: Август 03, 2007, 14:34:07 pm »
Моето мнение за дествеността до сватбата при жена на 34 години е,че не е здравословно.
Чувала съм,че въздържанието от секс може да нанесе доста поражения на организма и половата система, било то хормонални или други.
Не съм лекар и не мога да кажа на 100% дали това е така, но и това може да е фактор.  :)
Re: Съществува ли проблем след дълго предпазване ?
« Отговор #14 -: Август 03, 2007, 17:13:51 pm »
Че четири месеца не са чак толкова много време, че да се панира. Ако има някакви основателни притеснения да иде на лекар.
А какво според теб трябва да мислим?

А за цялата тема - чудесен пример как да използваме статистиката за наши цели. Средно се води полов живот около 6 години преди да започнат опитите за бебе. При 15 на сто от семействата обаче бебе не се получава. При колко от тях това се дължи на факта, че 6 години преди това са се пазили? - АЗ НЕ ЗНАМ

А при тези, които са се оженили девствени и не са се пазили, а веднага са започнали опитите за бебе, при колко ли процента ще има проблем?

Много интересни въпроси, нали. Само че според мен няма връзка между събитията.

tamara погрешно си изтълкувала идеята ми за темата.Тя не е маркетингово проучване, а и не гоня някакви цели(интересно какви ли могат да бъдат целите).Това,че изказваш своето мнение го намирам за напълно естествено и го разбирам.Това,което не разбирам е, защо е този подигравателен "тон",предвид всеобщия проблем на всички пишещи тук.Освен това мисля, че не е коректно да умаловажаваме нечии проблеми,колкото и смешни да ни изглеждат отстрани.
Успех