0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета обръщам се за помощ, защото съм объркана.

Искам да открия лекар, който да проследи нашия проблем със стерилитета.
До този момент имам единични посещения при различни гинеколози, не открих доктор на който да имам доверие.
Един ми казва- имаш обърната матка и няма да забременееш никога. моментално го смених
Друг изследваше хормоните ми- но не знаеше референтните стойности и се почесваше като задавам конкретен въпрос.
Трети каза- имаш поликистоза. Добре- какво да предприема?  Ми нищо, то не се лекува.

Моля препоръчайте ми гинеколог, който ще:
-проследи дали имам овулация
-дали са проходими тръбите ми
-ще повърди поликистозата и ще ми предложи лечение
-ще ми направи фоликуметрия

Аз не съм лекар, може би не съм права, може би нямам нужда от всичко това, но ще съм по-спокойна ако нещата при мен се проследят.
Иначе причина за стерилитета при нас е 'мъжки фактор'-вакироцеле.

П.С Ако темата не е за тук- моля модераторите да я преместят или изтрият
благодаря
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #1 -: Юли 20, 2007, 15:51:41 pm »
калинче, сигурно колкото хора, толкова и мнения има, но все пак...  Лекарите, при които повечето момичета тук ходят и които биха могли да ти помогнат са д-р Стаменов, д-р Персенска и д-р Владимиров.  Обади се в Клиника "Надежда" -- 9655740 -- за първите двама, или в Център по репродуктивна медицина "София" -- 9549102 -- за д-р Владимиров и си запиши час.  Чака се малко до времето за преглед, но и тримата са добри специалисти и си заслужават чакането.  Успех.
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #2 -: Юли 20, 2007, 16:02:06 pm »
Чака се малко до времето за преглед, но и тримата са добри специалисти и си заслужават чакането.  Успех.

Всъщност за д-р Стаменов часове записват за март месец догодина, което не е малко чакане. Но си права, заслужава си  :D
Бих препоръчала и Персенска, при нея се записва час за малко по-напред.
За Владимиров, нека неговите пациентки кажат как вървят часовете.
И двете клиники почиват до септември.

lb2f
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #3 -: Юли 20, 2007, 16:06:17 pm »
Аз съм пациентка на д-р Владимиров и съм много доволна.  Мисля, че записват за октомври или ноември (преди да излязат във ваканция в края на юни записваха за октомври).  Д-р Стаменов записва за март, а д-р Персенска за септември.  калинче да прочете какво пише за хората из форума и да си избере правилната за нея комбинация задочни симпатии/чакане  :lol:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #4 -: Юли 20, 2007, 16:10:22 pm »
Аз трудно бих издържала 8-9 месеца, запиши си час, но като гледам си грамотен човек и знаеш какво те и необходимо на прима-виста, така че все ще намериш свястен лекар в София да направи това за което имаш план.
Пожелавам ти успех! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #5 -: Юли 20, 2007, 16:13:31 pm »
много ви благодаря за бързите отзиви
записах се за д-р Владимиров. Началото на октомври...е поне е 2007ма :)
тъжнно ми е че трябва да чакаме, но имам вътрешно усещане че ще си заслужава
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #6 -: Юли 20, 2007, 16:18:53 pm »
калинче, успех!  Добър избор на лекар, ще видиш сама скоро.  Мисли за времето до октомври не като за "чакане", а като за "зареждане със сили преди началото на битката".  С теб сме  :bighug:.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #7 -: Юли 20, 2007, 16:28:53 pm »
добър избор си направила и ти стискам палци с добър резултат да се похвалиш след необходимите процедури. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #8 -: Юли 20, 2007, 16:39:09 pm »
Успех  :D

lb2f
*
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #9 -: Юли 23, 2007, 14:41:45 pm »
Калинче, добър ход е записването на час.
И мястото е подходящо.
Аз бих си записала час и в другата клиника. Винаги е добре да се чуят повече професионални мнения за един проблем.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #10 -: Юли 23, 2007, 15:55:23 pm »
Моят съвет е ако нямаш търпение да чакаш за преглед при д-р Стаменов, да се запишеш за д-р Персенска. Успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #11 -: Юли 31, 2007, 10:15:45 am »
Няма да съжаляваш :D. Доктор Владимиров е моят лекар. Бебката ми е вече на 3 седмици :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #12 -: Юли 31, 2007, 10:42:45 am »
Калинче, направила си много добър избор, пожелавам ти успех!
д-р Владимиров е моят лекар, на него дължа сина си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #13 -: Юли 31, 2007, 11:08:36 am »
хехе.  :D успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #14 -: Юли 31, 2007, 21:52:03 pm »
 Здравейте и от мен, след дълго четене по форумите и аз избрах д-р Владимиров. Моят час е за 11 септември. Дано успее да ми помогне и да сложи в ред моите разбъркани хормони   :(
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #15 -: Август 13, 2007, 13:48:26 pm »
И аз не мога да си намеря точния лекар, откриха ми генотип 4Г/4Г за ПАЙ и смятат, че това е причина за аборта ми. Лекарката, която ми посочиха ,каза, че е много заета и трябва да почакам няколко месеца. А моите годинки не са малко и нямам време. Моля, помогнете ми!
*
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #16 -: Август 13, 2007, 14:55:22 pm »
И аз не мога да си намеря точния лекар, откриха ми генотип 4Г/4Г за ПАЙ и смятат, че това е причина за аборта ми. Лекарката, която ми посочиха ,каза, че е много заета и трябва да почакам няколко месеца. А моите годинки не са малко и нямам време. Моля, помогнете ми!
При генетичен проблем можеш да потърсиш доц. Кременски от Александровска болница.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Не мога да открия 'моят лекар' от София
« Отговор #17 -: Август 13, 2007, 21:14:31 pm »
Да ясно ми е за генетик, но ми трябва и гинеколог.