0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lilia

СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« -: Май 17, 2005, 20:08:19 pm »
ИЗСЛЕДВАНЕТО ЗА СПЕРМОАНТИТЕЛА МИ Е ПОЛОЖИТЕЛНО.ЛЕКАРЪТ МИ КАЗА ДА СИ ИЗБЕРА МЕЖДУ КОРТИЗОН И 'МАСА' КОЕТО МАИ Е ХОМЕОПАТИЧНО.НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ.А И НЕЗНАМ ДАЛИ ИЗОБЩО СЕ ЛЕКУВА ИЛИ ЕДИНСТВЕНОТО СПАСЕНИЕ Е ИНВИТРО.МОЛЯ  ВИ ДАИТЕ МИ СЪВЕТ.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #1 -: Май 17, 2005, 21:51:00 pm »
кой доктор ти откри антителата и ти предписа това лечение? да не е д-р Генов?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    LILIA

СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #2 -: Май 18, 2005, 00:31:09 am »
ДА.ПРИ ГЕНОВ БЯХ.КАКВО МИСЛИШ?
как ги откриха антителата
« Отговор #3 -: Май 18, 2005, 09:39:41 am »
къде ги изследва, кажи нещо повече за д-р Генов
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #4 -: Май 18, 2005, 10:30:46 am »
Цитат на: LILIA
ДА.ПРИ ГЕНОВ БЯХ.КАКВО МИСЛИШ?


аз съм много скептична към този доктор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #5 -: Май 18, 2005, 14:35:11 pm »
За кой Генов иде реч? :?:
*
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #6 -: Май 18, 2005, 14:57:56 pm »
А на мен Генов ми откри антиовариални антитела. Изписа ми метилпреднизолон, вилкакора и аспирин. Реших да посетя и др.Конова в Плевен, сега си чакам резултатите да видим там какво ще излезе. Джамче, напиши ако може защо си толкова скептично настроена кьм др.Генов.
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #7 -: Май 18, 2005, 18:44:10 pm »
Цитат на: manhattan
За кой Генов иде реч? :?:

Методи Генов.
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #8 -: Май 18, 2005, 23:19:04 pm »
Да за Методи Генов става въпрос.Аз не мога да разбера защо досега толкова години никои лекар не ми каза за тези антитела,и сега незнам дали наистина са толкова фатални.Вече не вярвам на докторите.Това изследване струва 80 лева,а ми каза да направя и още 2.Антиовариални и фосфолипидни всяко по 80.Е как да не си помислиш че просто ти взимат парите.А лекарствата ги продава той в частния си кабинет.Някои знае ли нещо повече за тези антитела и как се лекуват?
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #9 -: Май 19, 2005, 11:08:17 am »
Аз мога да кажа само от личен опит: направих изследване за антиспермални антитела в Бодимед  - взимат кръв и я пращат в Германия. Излезе малко над горната норма, която беше 75 (при мен беше 83 май). От реф. ст-сти се ориентирах, че изследването е по метода ELISA, изчетох що намерих из нета, та за него се твърди че е твърде неточен, даже без практичесто приложение по тая причина. Иначе лекарят, при когото ходих ми каза - инсе, а по имейл д-р Конова ми отговори, че превишението е малко, а методът наистина неточен. В нета пишеше, че по-надеждни са следните изследвания: MAR и IBB. Направих MAR, който излезе повече от отрицателен и приключих темата. По принцип антиспермалните антитела са рядко срещано явление при жената. Една Мацка в Дир-а тъкмо по същото време пишеше, че при Генов са й открили антитела, а месец по-късно сподели, че е бременна. Ако не се лъжа никът й беше Pijo.

Желая ти успех!!
Благодаря ти, Бени!







СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #10 -: Май 19, 2005, 22:37:26 pm »
Моля те кажи ми какво е това изследване.И къде го направи?
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #11 -: Май 20, 2005, 09:30:40 am »
Цитат на: lilia
Моля те кажи ми какво е това изследване.И къде го направи?


Направих го в клиниката на Щерев. За мъжа - семенна течност, за жената - кръв. Прави се тест на материал от тествания с материал от партньора, както и с материал от фертилен донор.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #12 -: Май 20, 2005, 12:00:16 pm »
Много ти благодаря
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #13 -: Май 20, 2005, 19:20:22 pm »
Цитат на: FreshBreeze


Направих го в клиниката на Щерев. За мъжа - семенна течност, за жената - кръв. Прави се тест на материал от тествания с материал от партньора, както и с материал от фертилен донор.

Успех!

Колко струваше, Фреш?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #14 -: Май 20, 2005, 22:12:13 pm »
И аз работя с MAR тестове, хубаво би било да имаме и IBB, обаче са много пари.

Колкото до антиспермалните антитела в кръвта, както сполучливо казва един колега, те биха имали значение, ако вкарваме сперматозоидите интравенозно.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #15 -: Май 21, 2005, 01:58:18 am »
:D Добре де,мен не ми стана ясно как се изследват тези антиспермални антитела?Цервикалната слуз ли се изследва при жената?И още 1 въпрос,аз като съм забременявала преди,а сега не мога трябва ли да изследвам антиспермални антитела?
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #16 -: Май 25, 2005, 10:54:26 am »
Цитат на: Meli
И аз работя с MAR тестове, хубаво би било да имаме и IBB, обаче са много пари.

Колкото до антиспермалните антитела в кръвта, както сполучливо казва един колега, те биха имали значение, ако вкарваме сперматозоидите интравенозно.  :)


Хи хи хи, добре го е казал :lol:  Мели, нали MAR за жената също се прави, като се дава кръв?? На мен така ми го правиха, мисля!

Иначе, доколкото си спомням, струва 60 лева за двамата, ако се комбинира с разширена сп-ма, приспадат 15лв (цената за обикновена).
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #17 -: Септември 13, 2005, 18:09:13 pm »
Цитат на: morkovche
:D Добре де,мен не ми стана ясно как се изследват тези антиспермални антитела?Цервикалната слуз ли се изследва при жената?И още 1 въпрос,аз като съм забременявала преди,а сега не мога трябва ли да изследвам антиспермални антитела?


И аз това се питам след като съм забременявала преди и имам спонтанен аборт в ранен стадий трябва ли да ги изследвам тези антитела? Може ли те да са причината?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
СПЕРМОАНТИТЕЛА?
« Отговор #18 -: Септември 13, 2005, 18:29:22 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Цитат на: Meli
И аз работя с MAR тестове, хубаво би било да имаме и IBB, обаче са много пари.

Колкото до антиспермалните антитела в кръвта, както сполучливо казва един колега, те биха имали значение, ако вкарваме сперматозоидите интравенозно.  :)


Хи хи хи, добре го е казал :lol:  Мели, нали MAR за жената също се прави, като се дава кръв?? На мен така ми го правиха, мисля!


Да, може и при жената.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу