0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Спално бельо
« -: Март 24, 2008, 23:13:31 pm »
имам нужда да подновя малко спалното бельо, а отдавна не съм купувала такива неща и не познавам магазините и марките.

препоръчайте ми магазини и марки за спално бельо в София, моля.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Спално бельо
« Отговор #1 -: Март 24, 2008, 23:22:13 pm »
И аз съм на тази вълна.Попаднах на този сайт.Интересен е.  http://nani.bg/
*
Re: Спално бельо
« Отговор #2 -: Март 24, 2008, 23:23:10 pm »
Погледни и тука http://nani.bg/index.php?cPath=5_43_40
Аз съм много доволна от памучния сатен.Когато поръчах първия път и ги пробвахме ,си поръчах още 3 комплекта.Скъпи са, но са един път.
Не купувай хасе,защото боцка :).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Спално бельо
« Отговор #3 -: Март 24, 2008, 23:43:19 pm »
ох, тоя сайт съм го гледала, но предлаганите там десени ме побъркват.

на мен ми трябва, освен това, долният чаршаф да е с ластик, за да обхваща матрака. такива май в комплектите не предлагат?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Спално бельо
« Отговор #4 -: Март 24, 2008, 23:46:59 pm »
Чаршафи с ластик не съм виждала в комплект. Иначе има на Панагюрище такива, в най-различни цветове.
В Комо съм виждала пък комплекти без чаршаф - плик с калъфка само.
Аз имам на Тед комплекти и съм доволна.
http://www.ted.bg/?page=cms_instance&structure=bedding_set&instanceID=212&FCID=FC7e0cb5e29644fba2a069c09e36a186ab
« Последна редакция: Март 24, 2008, 23:49:11 pm от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: Спално бельо
« Отговор #5 -: Март 24, 2008, 23:51:33 pm »
на мен ми трябва, освен това, долният чаршаф да е с ластик, за да обхваща матрака. такива май в комплектите не предлагат?

Такива има в "Метро".
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Спално бельо
« Отговор #6 -: Март 25, 2008, 00:13:28 am »
ох, Жекова, знам ги тези. обаче, те са или тип хавлиени или тип трико, освен това са само в няколко основни цвята. никак няма да се вържат с торби и калъфки от друга материя и десен :(

май ще се отива на вариант поръчка за ушиване, така ми се струва. само дето тогава трябва да търся пък свестни платове... изобщо, трудна работа - както всичко у нас.

аз обичам цветно спално бельо, ама това, което разгледах, направо ме хвърля в музиката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Спално бельо
« Отговор #7 -: Март 25, 2008, 06:26:20 am »
Джам, не е проблем да си вземеш който комплект харесаш и да го дадеш на шивачка да ти го обточи на ластик. Става за 20 мин. работа.
Има два начина или да се подгъне на права машина и да се промуши ластика /както на анцунг/, което е и по-здравия вариант или се минава на специално приспособление което зашива ластика директно към чаршафа. Аз съм си правила чаршафи и по двата начина, първия е малко по груб, но е по здрав.
*
Re: Спално бельо
« Отговор #8 -: Март 25, 2008, 08:10:44 am »
Сватя, отиваш в магазин на панагюрище и ти правят каквото искаш и какъвто цвят искаш. Друг вариант е една пловдивска фирма, ама пусто й забравих името, имат магазинче до магазина за дрехи за бременни на пресечката на солунска.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Спално бельо
« Отговор #9 -: Март 25, 2008, 08:48:13 am »
Стефи, припомни ми, моля ти се, къде е магазина на завод Панагюрище?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Спално бельо
« Отговор #10 -: Март 25, 2008, 09:14:16 am »
Джам -а пробвала ли  си с надматрачна стелка -на Нани и на Тед има такива - слага се върху матрака  и е от някаква материя , която не позволява на чаршафа да се събира и пързаля -в четирите страни  е с ластик  се  закрепя за матрака -аз ползвам такава и чаршафите не се  събират и няма нужба да са със ластик.
Но нека се изкажат и други  мимичета -а  ти прецени дали за твоя матрак е подходящо :balk_103:


Re: Спално бельо
« Отговор #11 -: Март 25, 2008, 09:21:46 am »
В Комо има чаршафи с ластик от материя подобна на трико, не са хавлиени. Не помня колко струваха обаче.
Иначе чаршафи на Панагюрище има в Метро. Магазин има на спирката на Окръжна болница, посока Младост. Сещам се за един и в Скай сити.
  09.11.2007
*
Re: Спално бельо
« Отговор #12 -: Март 25, 2008, 09:30:23 am »
има и на ъгъла на Коперник и Шипченски проход, имат голямо разнообразие, аз си поръчвах там преди 2-3м.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Спално бельо
« Отговор #13 -: Август 17, 2008, 16:24:40 pm »
момичета -дайте мнения  за памучния сатен-такива  чаршафи не съм взимала
какво ще кажете за това 
 http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=16_443&products_id=30869

 сега видях :balk_100: че Pukanka e писала че е много доволна от тях -би ли ми казала през сайта на Нани ли  ги поръчва -защото  не пише в сайта цени за доставка    :? -а и там цените  ми се струват малко по високи ,отколкото в гет или бъркам?
« Последна редакция: Август 17, 2008, 17:05:29 pm от nimika »


*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Спално бельо
« Отговор #14 -: Август 27, 2008, 14:15:50 pm »
момичета -дайте мнения  за памучния сатен-такива  чаршафи не съм взимала
какво ще кажете за това 
 http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=16_443&products_id=30869

 сега видях :balk_100: че Pukanka e писала че е много доволна от тях -би ли ми казала през сайта на Нани ли  ги поръчва -защото  не пише в сайта цени за доставка    :? -а и там цените  ми се струват малко по високи ,отколкото в гет или бъркам?

Памучния сатен е разкошна материя за спално бельо, пази хлад през лятото и държи топло през зимата. Аз лично имам на фирмата TAC, които май се произвеждат в Турция и въпреки това, от както ги имам не са мръднали нито като цвят нито като форма, за разлика от разни български модели чершафи, които ми загубиха цвета след първо пране.
Магазини на TAС има в София някъде по Пиротска-знам от моята кума, а в Пловдив са на бул. ЦАр Борис III" Десените са много повече от това което показват в nani.bg.
По принцип същата фирма има и различни други материи - хасе, ранфорс хасе, и една нова-перкал, която също е много приятна материя за спане.

Иначе към jam - аз имам чершафи с ластик, които слагам под нормалния си чершаф и така не ми се събира, вярно двойна работа, но тоя с ластика го пера веднъж в месец - хем пази матрака, хем не ми се набира другия чершаф, но тук вече ти си преценяваш кое как да направиш.
Re: Спално бельо
« Отговор #15 -: Август 27, 2008, 14:59:32 pm »

Памучния сатен е разкошна материя за спално бельо, пази хлад през лятото и държи топло през зимата. Аз лично имам на фирмата TAC, които май се произвеждат в Турция и въпреки това, от както ги имам не са мръднали нито като цвят нито като форма, за разлика от разни български модели чершафи, които ми загубиха цвета след първо пране.

:balk_103: фенка съм на тази фирма
ползваме още - ортопедични възглавници от гъши пух ,страхотно се спи на тях
             - олекотена завивка
От всичките им продукти съм безкрайно доволна.
« Последна редакция: Август 27, 2008, 15:02:28 pm от Eфирче »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Спално бельо
« Отговор #16 -: Август 27, 2008, 15:25:11 pm »

Магазини на TAС има в София някъде по Пиротска-знам от моята кума, а в Пловдив са на бул. ЦАр Борис III" Десените са много повече от това което показват в nani.bg.
По принцип същата фирма има и различни други материи - хасе, ранфорс хасе, и една нова-перкал, която също е много приятна материя за спане.



На ТАС видях да има и по магазините-но нямах отзвуци -след 2  положителни мнения ще си купя от тях -а и  тъкмо в магазина ще видя реално десена .
Благодаря ви ,момичета :balk_102: - ех -ако можеше  :bfp: само  от  чаршафите да го докараме :lol:


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Спално бельо
« Отговор #17 -: Август 27, 2008, 19:23:27 pm »
Хлапето искаше чаршафи със страшни неща - тигри, лъвове, хипопотами и носорози. Тук в София намирах само някакви от по 150 лева комплекти на Дисни.
В Мездра има фабрика за платове и имало много фирми, които шият. Та майка ми му е взела чаршаф, калъфка и олекотена зимна завивка за 29 лева. Сега видях и до Тина Киркова има такава фирма и пак каза, че около 30 лева излиза за нормално легло. Ама там трябва да чакаш да донесат от страшните мотиви, че сега имаше само някакви бабешки.
Иначе аз съм си доволна от това хасе, че буташ в пералнята и не ти пука много много, че е нарисувано с фулмастери. А у нас все така се случва, че бързо се надраскват. Добе поне че фулмастрите са super washable.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.