0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ох момичета, сега като чета какво сте писали пак ме затресе треската. Ами и моя сондаж беше болезнен. :( Това което чух беше че канала бил вляво и док. спомена някакви 6 мм нещо си, което не запомних, и диктуваше да се подчертаели тия 6 мм. Какъв е пък сега тоя ужас? Значи ли че ще има проблеми?
Евро, моля те обясни ми какъв е тоя трансфер със защипване.     
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
iliana_k, моля те не се панирай от всяко нещо, изключително важно е че е минал все пак катетъра и то без кървене, за щипане е твърде рано за мислиш, дори е излишно. Сондажа дава инфо за дълбочина на канала, дали има "завои" :lol:, вероятно това е имал предвид док. с тия 6мм.
Наистина се успокой, всичко ще мине добре!!!  :crossfingers: yahoo_17 stork-boy

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Да си призная Евро, панирала съм се и то здраво. Мисля че съм доста изнервена и затова всякаква болка много ме разстройва. Преди какви болки съм понасяла, ехеее. Междудругото имах малко зацапване след сондажа, но не се притесних от него, щото те ровичкат с остри инструменти все пак.
Наистина много ти благодаря и те моля да ме извиниш, че ти досаждам с толкова въпроси. :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Аз харесах този катетър:
http://www.casmed.co.uk/casmed_etcu.htm

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Да дам надежда на всички в тая тема.
При мен сондажа беше много болезнен. Като се има в пред вид, че аз съм изключително издържлива на болка, бях цялата обляна в пот на манипулацията, въпреки, че беше януари месец. Аз не разпитвам много, но доколкото разбрах е имало някакво "отпушване"/мое обяснение/ - та затова е бил болезнен сондажа.
На трансфера, д-р Александров беше по-потен от мен - доста се измъчи. Защипва ли , какво прави не разбрах, но беше болезнено и по-продължително, отколкото при другите момичета. Може би около 10 мин.
Резултата - успешна бременност. За съжаление не 9 месеца, а 4 - направих спонтанен аборт.
Но искам да кажа, че има случаи, в които при труден трансфер, се получават бременности. Това зависи от положителното мислене. Контракции могат да се получат и при нормално протичащ трансфер, така че не се шашкайте, момичета. Докторите си знаят работата.
Успех на всички в бъдещите процедури!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
barbaron0708, съжалявам за преживяното :(

Права си че стават бременности с подобни трансферни проблеми, но аз не бих си позволила да се надявам на графа "изключения". Ще пробваме, ще търсим начини да преодолеем явният проблем.

Имам:
1 трансфер със "защипване"
1 труден с кървене
1 отложен, поради невъзможност, катетъра да проникне в матката.
1 "полу-номрален"
Не бих имала сили да се надявам на бременност при евентуалното ни трето икси, след този горчив опит, ако нямам концепция за нормален трансфер. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Не мисля, че е изключение.
Тава според мен зависи от способностите на лекаря. Другото важно нещо е един и същи доктор да ти прави и сондажа и трансфера. При мен д-р Чернева /да почива в мир/ ми прави сондажа, а трансфера - д-р Александров. Та той спомена,че е трябвало да направя сондажа при него, само че тогава не познавах ситуацията в АГ-то и не знаех за това.
А на трансфера след като продължи повечко време,аз попитах все пак - проблем ли е това, а Александров ми отговори: На мястото са си ембриончетата - няма проблем. Т.е. според мен щом успеят все пак да ги вкарат - оттам нататък е работата на организма да ги приеме. Мое мнение разбира се.
Между другото при първото инвитро също ми беше проблемен трансфера, но пък нямах сондаж преди това. А и беше неуспешно де.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
barbaron0708, на първо време се огледай и виж колко от момичетата с проблемен трансфер са успели. После виж това:




http://www.zinstitute.com/articles/education/EmbryoTransfer.pdf

Трансфера е една изключително важна финална стъпка и нормалното му протичане е ключов фактор за успешна процедура.

"Изядох" уеб-а за да си помогна някак си, но уви кривите са си криви.

Първия и третия ми трансфери продължиха ~ 20 мин.

Да един и същ лекар ми прави сондажите и трансферите, ни най малко не се съмнявам в професионалтоста на лекуващият ми. Просто при мен явно е въпрос на физика...
« Последна редакция: Юли 24, 2007, 19:52:21 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Виж, Евро, не съм писала тук, за да давам фалшиви надежди на някой. Не ме разбирай погрешно. Просто констатирам, че въпреки това не е невъзможно опита да е успешен. И вярвам, че следващия ми опит също ще е успешен , но този път за 9 месеца. Пожелавам ти го и на теб и на всички тук. Естествено е, когато има проблем - да се търси решение.
Не зная точно от какво се получават тези "кривини", не съм наясно и могат ли да се лекуват по някакъв начин. На мен въпреки това не са ми казвали,че това може да е причина за неуспех. Затова се включих в темата. Извинявам се за невежеството по въпроса. Просто исках да дам кураж на момичетата в темата.
Линковете нищо не ми говорят - с английския съм на вие.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Радвам се че си се включила в темата :), ни най-малко не те обвинявам в даване на фаршиви надежди, това е твоя опит. Не съм агресивна към теб, това за мен, на този етап е "препъни камъка". За тези "кривини" се прави дилатация, но ефект след нея при мен нямаше.  :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Следващия път ЩЕ има!
Сигурна съм!
Успех!