0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #20 -: Юли 28, 2007, 02:57:20 am »
абе с думи кратки циганска болница :BangHead:
Аз раждах там... ама и на милимунд не съм съгласна с това определение. Буболинке с коя болница я сравняваш по-точно. Ама дай този път не с кратки думи, а малко по-ясно.

А иначе по темата - не съм се лекувала там. Ходила съм при конкретна лекарка и от нея съм си доволна.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #21 -: Юли 28, 2007, 11:56:18 am »
Така че моят личен опит е - лечение НЕ, раждане (платено) ДА.

И аз така мисля! Хайде да не бъдем толкова крайни.  :( На нас това ни предстои все пак. То навсякъде има такива неща, говоря за държавните болници!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #22 -: Юли 28, 2007, 12:11:32 pm »
Моя приятелка роди преди година и 4 месеца в тази болница понеже държеше да я следи през цялото време един лекар от там. Причината беше тежка първа бременност, завършила трагично и просто момичето беше мн. притеснено с втората. Та тя си плати 500 лв. и беше мн. доволна от раждането. каза ми, че това не се води платено раждане защото тази тарифа била за всички родилки и то "фиксирана" от самата болница. :? Вие такова платено раждане ли имате предвид или нещо друго? Иначе, както казах, тя си беше мн. доволна и най-важното всичко завърши добре и за нея и за детенце  :D

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #23 -: Юли 28, 2007, 12:15:02 pm »
Иначе, както казах, тя си беше мн. доволна и най-важното всичко завърши добре и за нея и за детенце  :D


А това е най-важно!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #24 -: Юли 28, 2007, 20:24:47 pm »
абе с думи кратки циганска болница :BangHead:
Аз раждах там... ама и на милимунд не съм съгласна с това определение. Буболинке с коя болница я сравняваш по-точно. Ама дай този път не с кратки думи, а малко по-ясно.

А иначе по темата - не съм се лекувала там. Ходила съм при конкретна лекарка и от нея съм си доволна.
Не мога да съм пределно ясна, защото всичко ме връща към 17.04.2007г когато пометнах там, в 15г.с и след 10 дни лежане. Бебето Беше наред, аз не бях. Кървях. Спряха ми инжекциите.??!!!??? Прегледа ме доктор алкохолик (съвсем сериозно, може би и други от патологията са го срещали), на когото му трепереха зверски ръцете. Прокървих пак, след като временно бях спряла. Каза че съм наред. На 17.04 усетих зверски болки в корема. Вечерта. Помолих за инжекции. Биха ми. Казах че кървя. Акушерките гледаха сериал и ми казаха да си сваля гащите пред кабинета да видят колко кървя. Свалих ги-казаха недостатъчно.???? Хапех металните дръжки на леглото от болка, защото около мен лежаха 2-3 момичета за задържане в 6-я месец и не исках да ги изплаша. Плачех тихо от болка. Накрая към 23часа се появи дежурна лекарка. Постави ми диагноза "Бъбречна криза". Сложи ми инжекция и ми каза да спя??? Аз продължих тихо да вия от болка. В 2,30ч. усетих че се напикавам. Не бях. Просто от мен течаха литри кръв. Станах и отидох пред акушерската. Попитах двете мадами:"Тази кръв достатъчна ли е? Щяха да припаднат. За секунди се събраха. Но беше късно, пометнах. Не ми биха упойка, защото бях пила вода. Вакуума им не работеше и ме стъргаха около час. Едната санитарка се разплака с мене. Анестезиологът ме гледаше тъпо. докторката която ме стърга, опита да ме доубие,въпреки че вече бях душевно мъртва и каза :"Запишете, ембрион от мъжки пол..." Сърцето ми спря...Моето момченце...Така мечтаното... Метнаха ме на едно легло и не ме потърсиха до сутринта, когато ме гледаха на видеозон и МИСЛЕХА че виждат костички (бебето е било разкъсано) в мен. Оказаха се следи от кюртажа. Не им попречи да коментират пред дрипата която лежеше пред тях. Оказах се А- кръвна група и ме пратиха да си търся Анти Д гама глобулин, за 200лв срещу болницата, която Здравната каса изписва за жени като мен. Не ми сложиха и една система дори след литрите кръв които изгубих.накараха ме да се подпиша че са ми сложили упойка??? и ме изритаха на същия ден. За мен приятелко, това е ЦИГАНСКА БОЛНИЦА!!!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #25 -: Юли 28, 2007, 21:23:24 pm »
Не мога да повярвам, че това може да се случи, възможно ли е наистина такава безотговорност???!!!
Момиче, ти каде си отишла? Не можеше ли нещо да се направи, да потърсиш помощ и да се преместиш на друго място, защо не се оплака от отношението и безхаберието към теб и проблема ти? Защо им се остави в ръцете? И защо подписа че са ти били упойка?

Все си мислех, че няма нещо което да ме учуди в тоя живот. Но не съм права. Все още много се учудвам и възмущавам.

Съжалявам, че е трябвало да преживееш това, Бубулина. :bighug:
И нека никога не се повтаря.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #26 -: Юли 29, 2007, 14:19:18 pm »
Не мога да повярвам, че това може да се случи, възможно ли е наистина такава безотговорност???!!!
Момиче, ти каде си отишла? Не можеше ли нещо да се направи, да потърсиш помощ и да се преместиш на друго място, защо не се оплака от отношението и безхаберието към теб и проблема ти? Защо им се остави в ръцете? И защо подписа че са ти били упойка?

Все си мислех, че няма нещо което да ме учуди в тоя живот. Но не съм права. Все още много се учудвам и възмущавам.

Съжалявам, че е трябвало да преживееш това, Бубулина. :bighug:
И нека никога не се повтаря.
Бях в патологията на Тина Киркова, на 6-я етаж, не можех да потърся помощ, защото всичко се случи късно вечерта. Мислех дори да ги съдя, но както добре знаеш "Гарван, гарнаву око не вади".Подписах за упойктата, защото ми тикнаха листа в ръцете около 4 часа след помятането, след близо 12 часа болки, рев и бездушие, можеха със да ми дадат и смъртната присъда да си подпоша,тогава ми беше все тая. Те го знаят. Аз се заклевам, че съм казала цялата истина, не съм преувеличила нищо и се надявам никое момиче да не мине по тоя път. Моля се само следващата ми бременност да  е нормална и повече НИКОГА да не стъпя в тзи болница. Истината е, че ако не си плащаш на някой доктор, а аз исках- но те не искаха, ти си НИЩО за тях. това е трагичното в тази болница, не нещо друго....Пожелай ми късмет с бъдещата ми бременност и дано всичко този път мине нормално  :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #27 -: Юли 29, 2007, 15:38:53 pm »
Пожелай ми късмет с бъдещата ми бременност и дано всичко този път мине нормално  :bighug:

Пожелавам ти късмет. yahoo_17
И както казах, повече никога да не се повтаря.
С никого и никъде.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #28 -: Юли 29, 2007, 18:29:42 pm »
За мен приятелко, това е ЦИГАНСКА БОЛНИЦА!!!

bubulina79 наистина много съжалявам за това, което си преживяла. За съжаление лекарите са такава мафия, че наистина няма как да осъдиш лекар. В огромната част от тези същества няма и капка човечност. Или поне не и преди да си им изсипала куп пари по различни поводи преди това.

    Късмет следващият път  :crossfingers: yahoo_17

    Аз нямаше как да те разбера правилно. Като написах, че не е циганска имах предвид друго. В тази болница наистина раждат циганките, но уверявам те разделението между циганките и нециганките е доста строго. И стаите са отделни и децата стоят отделно и сестрите са отделни. Има сестри циганки, които се занимават само с децата на циганките и нециганки, които се занимават с другите бебенца. Аз направо не можех да повярвам колко е строго това. Отидох да занеса папмперси за мойто бебе, а ми отвори сестра циганка. Аз й казах, че нося памперси и й ги подадох. Тя каза, че ще извика сестра. Когато й казах, че няма проблем, да ги вземе - тя два пъти ме попита дали съм сигурна.

    А отидох да раждам там, защото преди това лежах за задържане в майчин дом.
« Последна редакция: Юли 29, 2007, 18:31:19 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #29 -: Август 02, 2007, 22:47:28 pm »
Буболина, ужасно е било, повече от ужасно, само докато го четях, а на живо кошмарът ти ще е  бил още по-гаден... и това запишете ембрион от мъжки пол... м--ка му!!!
Нищо не можем да направим, мила, само да ти съчувстваме, да ни се просълзяват очите...
вярвам ти на 1000 % всичко, което си преживяла, защото не първи път чета за жени изпатили си от Патологичното в Т.Киркова!
Говорех за раждането, мила, при това настоявам за платеното. За да се държат с теб не като ВИП, а като с нормален човек, без екстри, само като с човек.
Но тежко на жените, които не могат да си го позволят!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #30 -: Август 04, 2007, 15:19:03 pm »
Благодаря и на теб и на korinka. Разбрах смисъла на това, което имаше в предвид и съм съгласна за разделението в родилното на българки и циганки. В патологията не е така, но не е това най-важното. Важно е отношението, правата и задълженията, които имаме. В нашата смешна малка държава, ние говорим моля ви се за демографски срив...каква ирония! Ами честно ви казвам,че изпитвам панически ужас, да не прокървя случайно при следващата си бременност, защото в Тина Киркова няма да стъпя, а нещо в смисъла на изречението на Тамара, ме кара да се плаша и от евентуален престой в Майчин дом? Е къде бе хора да отида? В Правителствена взимат 80лв.за 10мин.преглед, вярно, има отношение, уреди на ниво...но колко български жени могат да си позволят да платят тази сума?Представяте ли си да лежиш там? Не зная просто...Страх ме е. Приятелят ми иска да изтеглим заем, за да можем да покриваме евентуални разходи, защото макар и мъж и той е убеден, че което не става с пари, става с много пари...Боже, до къде я докарахме, да теглим заеми, за да раждаме....Между другото имам записан час за преглед при д-р Мазнейкова, някой знае  ли дали е добър специалист? За феталната морфология знам, но дали е така и с проблемни бременности? Успех и на вас, мили момичета и ако стане чудо, вие ще сте първите, които ще научите! :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #31 -: Август 04, 2007, 18:10:36 pm »
Между другото имам записан час за преглед при д-р Мазнейкова, някой знае  ли дали е добър специалист? За феталната морфология знам, но дали е така и с проблемни бременности?

Аз ходя при д-р Мазнейкова от 6 г.с. и живот и здраве при нея ще раждам, ако не ми мине котка път. Много съм доволна от нея. Избрах я именно, защото има опит в проследяване на проблемна бременност. Аз преди тази имам два спонтанни аборта, а и настоящата ми бременност не започна хич добре, но благодарение на нея и на съветите й и двумесечно лежане, вече съм 31 седмица.
Щом имаш записан час, по-добре отиди и сама си състави мнение.

*
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #32 -: Август 04, 2007, 19:43:47 pm »
Здравейте момичета!Някой може ли да ми даде тел. за връзка с Д-рДиана Николова?Отзивите за нея са много добри и мислим там да направим инсе,ако е възможно по-скоро.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #33 -: Август 05, 2007, 15:20:20 pm »
Между другото имам записан час за преглед при д-р Мазнейкова, някой знае  ли дали е добър специалист? За феталната морфология знам, но дали е така и с проблемни бременности?
2002 година ми я препоръчаха, защото имах основания да очаквам проблеми с Rh. Препоръча ми я мойта лекарка и като отидох при нея останах много доволна. Оказа се, че всичките ми опасения са неоснователни и повече не ми се е налагало да ходя при нея. Когато аз поисках мнение за нея тук обаче, се оказа, че това далеч не е общоприетото мнение. Имаше много сериозно пострадали момичета... Може би ако й плащаш нещата стоят различно.
Та с две думи - моето мнение е, че не 6%, 60% да направят вноската за здраве пак няма  да има свестни лекари. И това по никакъв начин не зависи от това колко плащаме. Аз не се наемам вече да препоръчам който и да е доктор и която и да е болница. Не се доверявай напълно на никой лекар. Доверявай се на собствената си интуиция. Не се закотвяй при един лекар и действай така, че каквото и да се случи да знаеш, че си направила всичко което зависи от теб.
Когато един ден прегърнеш своето слънчице ще знаеш само кой лекар ти е помогнал на теб, но не и кой е добър.
Късмет
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: mnenie za Sveta Sofia /bivsha Tina Kirkova/
« Отговор #34 -: Август 05, 2007, 17:18:16 pm »
[quote Та с две думи - моето мнение е, че не 6%, 60% да направят вноската за здраве пак няма  да има свестни лекари. И това по никакъв начин не зависи от това колко плащаме. Аз не се наемам вече да препоръчам който и да е доктор и която и да е болница. Не се доверявай напълно на никой лекар. Доверявай се на собствената си интуиция. Не се закотвяй при един лекар и действай така, че каквото и да се случи да знаеш, че си направила всичко което зависи от теб.
Когато един ден прегърнеш своето слънчице ще знаеш само кой лекар ти е помогнал на теб, но не и кой е добър.
Късмет
Явно просто с теб двете мислим по един и същи начин. Мнението ти напълно съвпада с моето. Не искам и няма да се доверя напълно на никой лекар. Когато бях за преглед в Правителствена, доктора който ме прегледа изрази съмнение, че имам скъсяване на шийката и препоръча серклаж. В Тина Киркова ми се изсмяха,когато им го казах, но вече знаш какъв беше резултата и за това бих искала да чуя странични мнения. Ако съм за серклаж (преди спонтанния аборт имам и друг), нека просто го направим, т.е. да се опитам каквото е възможно да предотвратя. На всичко съм готова, само и само както казваш ти, да прегърна малкото си слънчице. За това ще чуя и нейното мнение по въпроса. А после, ако трябва и на още 100 човека. И както сама казваш, ще оставя интуицията да ме води. А именно тя е тази, която не ме оставя на мира,че нещо е могло да се направи, за да не се стига до тук. Може да е права, може да греши...Все си мисля обаче, че е била права (интуицията).Благодаря ви за подкрепата!  :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"