0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хидросалпинкс
« -: Март 19, 2007, 17:56:08 pm »
Здравейте!!!
Аз съм нова в форума и ако допускам грешки, моля да ме извините!!!

В момента правя стимулация при д р. Тимева. Аз съм само е една тръба, а на другата имам хидросалпинкс, който др. Тимева "защипа" от едната страна преди няколко месеца (лапароскопия). Искам да ви попитам момичета дали някоя от вас е забременяла с "защипани" тръби? Аз вярвам много в моята докторка, но чета непрекъснато побликации, които отричат този метод. Моля за помощ!!!!!

Благодаря Ви!!!
« Последна редакция: Март 19, 2007, 17:58:48 pm от evita-s »
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #1 -: Март 19, 2007, 18:16:01 pm »
Предполагах "защипана", означава "клампирана", нали?
И аз знам че не е добре, защото има вероятност да пропусне и да провали един евентуален опит.
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #2 -: Март 19, 2007, 18:19:56 pm »
Да, клампирана!!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #3 -: Март 19, 2007, 20:49:38 pm »
Предполагах "защипана", означава "клампирана", нали?
И аз знам че не е добре, защото има вероятност да пропусне и да провали един евентуален опит.

Съгласна съм с розичка!Мисля че това не е надежден метод!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #4 -: Март 20, 2007, 12:42:05 pm »
От това, което съм чела дотук клампирането не е най-надеждният метод. А и доколкото знам повечето момичета тук предпочитат да махнат тръбите, отколкото да ги клампират. Помисли си много внимателно, това е доста сериозно решение. Успех!
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #5 -: Март 22, 2007, 17:29:40 pm »
evita-s , не се шашкай за тръбата! Лекарите най-добре могат да преценят дали да махнат или клампират тръбата! Тук доста се пише, но как точно ще "пропусне" никой не споменава...... Организма е една система и ако не е наложително отстраняване на част от нея и има друг вариант-толкова по-добре! Никой не ми е казвал, че ще се размина без операция при ендометриоза, но след като дори настоявах да ги махнат, лекарите само са ми клампирали тръбите!
Пожелавам ти успешна стимулация, мисли позитивно и дано накрая да се похвалиш с  :bfp:
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #6 -: Март 23, 2007, 17:08:48 pm »
Благодаря ти Desyta за хубавите думи!!!
Имах нужда от тях!!! Днес ми беше пункцията!

Дано всичко да е наред!!!

*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #7 -: Март 23, 2007, 17:20:50 pm »
 :crossfingers: Дано!  :crossfingers:

Не се притеснявай за тръбите-клампират се и кръвоносни съдове и т.н Ако изпускаха ей така, представяш ли си какво би ставало!

Единствената ти задачка сега е да се успокоиш, след няколко дена хууубаво да се погрижиш за ембриончетата и после мноого да ни се хвалиш! :balk_602:

 :bighug:
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #8 -: Март 23, 2007, 17:39:14 pm »
 :flower:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #9 -: Юни 07, 2007, 23:42:33 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=223.msg218389#new
"Въпреки че IVF се явява като най-добрият метод за преодоляване на хидросалпингса, присъствието му влияе като намалява степента на успеха на IVF. Течността в хидросалпингса, както се оказва може да намали броя на трансферираните ембриони и да увеличи степента на неуспех. Поради тези причини, някои лекари съветват за отстраняването на тръбите или изолирането им от матката преди извършването на IVF."

Това е цитат от статията публикувана от BLACK_ROSE в друга тема.
Оставам с впечатление, че по-скоро няма категорично доказателство, за това, че хидросалпингса обрича инвитро процедурата на неуспех.
Наскоро един доктор, който не е специалист в реподуктивната област, но все пак е гинеколог, изказа мнение, че хидросалпигса изобщо не влияе върху инвитрото.
Озадачена съм!  :balk_160:
Предстои ми лапароскопия за отстраняване на тръбата към единствения ми яйчник, заради хидросалпингс и колебанията все повече напират в мен.
Моля се, този път, да съм взела правилното решение!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #10 -: Юни 08, 2007, 06:18:43 am »
При условие,че най-добрите специалисти по репродуктивна медицина препоръчват отстраняване на хидросалпинкс преди ин-витро,поради неуспех от процедурата,лично аз ако имам такъв ,вобще не бих се колебала да го отстраня!и вобще не бих се вслушвала в думите на обикновен гинеколог.
Миси,взела си правилното решение!Успех мила! :D

Прочети.......
Пациентките бяха разделени на две групи:

I. пациентки лекувани чрез IVF-ET при наличие на хидросалпинкс (едностранен или двустранен) доказан рентгенографски чрез ХСГ и/или лапароскопия.
II. пациентки с хирургически отстранен хидросалпинкс с последващ IVF-ET.

Хирургическият метод за отстраняване на хидросалпинкса е чрез лапароскопия.

След създаване на пневмоперитонеум до 12 mmHg се въвеждат 3 троакара – един умбиликален от 10 mm за оптиката и два супрапубични от 5 mm за инструменти. След освобождаване на маточните тръби от срастванията със съседните органи чрез биполярна коагулация на мезосалпинкса и последващото му прерязване се отстранява тръбата в максимална близост до матката. Следва екстирпация на хидросалпинкса през 10 mm троакар .

Накратко IVF процедурата се провежда чрез блокиране на хипофизата с GnRH агонист по дългия протокол и КОХ с уринарни или рекомбинантни гонадотропни хормони, инжектиране на 10 000 IU HCG и аспирация на яйцеклетките след 34 – 36 h. На 3 ден от пункцията се трансферират до 3 ембриона в кухината на матката. За поддръжка на лутеалната фаза се прилага Utrogestan .

Резултати

От 1996 до края на 2003 са извършени 416 цикъла. От тях 35 са поради индикация хидросалпингс ( I група пациентки). От тази група е забременяла само 1 пациентка след IVF-ET ( 2,8 %). Останалите 34 ( 97,2 % ) пациентки не са забременели, като 19 от тях са направили и втори също неуспешен IVF опит. След като негативния ефект на хидросалпингса върху имплантацията на ембрионите при IVF бе категорично доказан ( 5,7,8,10,11,13,14,15) от 2001 г. задължително отстраняваме хидросалпинксите, преди започване на IVF цикъл ( II група ). Тази група включва 10 пациентки, от които 8 забременяха ( 80 % клинична бременност ), като 6 завършиха с раждане на 1 или 2 доносени деца и 1пациентка е бременна в момента, а 1 абортира на 8 г. с.
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #11 -: Юни 08, 2007, 07:18:25 am »
Миси, не се притеснявай. Взела си правилно решение.
Щом тръбата е с хидросалпинкс тя само пречи на успешното ин витро.
Желая ти успех!
« Последна редакция: Юни 08, 2007, 18:47:45 pm от annaaa »

Re: Хидросалпинкс
« Отговор #12 -: Юни 08, 2007, 10:07:02 am »
Как остана с такова впечатление, Миси, така и не разбрах.  :balk_113:
Ясно си пише, че въпреки че ин витрото преодолява хидросалпингса, все пак той трябва да се отстрани, за да има успех. В противен случай намалява успеха на опита до минимум.  :balk_104:
Цитат
Наскоро един доктор, който не е специалист в реподуктивната област, но все пак е гинеколог, изказа мнение, че хидросалпигса изобщо не влияе върху инвитрото.
А това не виждам смисъл, защо въобще го взимаш предвид, мила  :balk_112:
Не е репродуктивен специалист  :nurse_1: То и аз може много да дрънкам за нещо си
ама кой ще ме чуе, като знае примерно, че не отбирам от това или онова  :balk_71:
Спокойно си направи лапарото и не се притеснявай.  :bighug:
Предполагам напрежението при теб идва от там, че ще се махне тръбата към
единствения яйчник. Всичко ще е наред. Стискам палци, защото е ясно че това е вярното решение, което си взела, и след това всичко ще е както трябва   yahoo_17
И аз като един виден НЕрепродуктивен специалист да кажа :
Махни го, без него ще ти е по-добре и ще се справиш по-бързо  :balk_103:
Позитивизъм и много усмивки, и всичко ще е наред  :balk_50:
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #13 -: Юни 08, 2007, 13:34:43 pm »
Предстои ми лапароскопия за отстраняване на тръбата към единствения ми яйчник, заради хидросалпингс и колебанията все повече напират в мен.
Моля се, този път, да съм взела правилното решение!



Правилното решение и правилният доктор  :balk_21:
Не се притеснявай, всичко ще бъде наред  :D

lb2f
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #14 -: Юни 08, 2007, 14:20:51 pm »
Благодаря BLACK_ROSE, adi, annaaa, jazzybaby,
за куража и подкрепата.
BLACK_ROSE права си, страхът и притесненията ми са точно затова, че ще остана с един яйчник и нищо към него, макар да знам, че и в момента тази тръба не върши никаква работа. Все пак всеки месец преди да ми дойде цикъла се надявам, че чудото е станало...  :balk_144:а тогава... няма да има такива надежди...  :balk_146: изобщо незнам дали ще имам желание за секс...  :balk_133:

Но ти си права, че няма място за депресиране и отчаяние,
трябва да го приема като отстраняване на една пречка към голямата цел!  :bfp1:
Ще се постарая да не мисля негативно – обещавам!
 :bighug: Благодаря!

*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #15 -: Юни 10, 2007, 09:47:33 am »
здравеите момичета чета си тука и тръпки ме полазват аз също съм със съшата диагноза на 24 септември ми е лапароскопията при док стаменов на мен също ми казаха че ако наистина се потвърди хидросалпинкса на инвитрото се намалят шансовете
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #16 -: Юни 11, 2007, 23:07:24 pm »
Наскоро един доктор, който не е специалист в реподуктивната област, но все пак е гинеколог, изказа мнение, че хидросалпигса изобщо не влияе върху инвитрото.
Озадачена съм!  :balk_160:
Предстои ми лапароскопия за отстраняване на тръбата към единствения ми яйчник, заради хидросалпингс и колебанията все повече напират в мен.
Моля се, този път, да съм взела правилното решение!


Взела си правилното решение, не слушай неспециалистите. Пожелавам ти успех!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #17 -: Юни 12, 2007, 10:36:42 am »
Благодаря Ви момичета,
Вече съм по-смела – ще я махна тая калпава тръба.:balk_50:
Всъщност последния път като говорихме с доктора, той каза, че ако успее да отстрани хидросалпингса и да отпуши тръбата ще ми я остави и ще опитваме по нормален начин да забременея.
Това е прекрасно... но после се замислих, че ако не успея да забременея и след година се окаже, че пак се е появил хидросалпингс и пак наново всичко... и пак операция... а всяка година операции вече ми идва в повече... :balk_132:
Док каза, че това е наистина интересен въпрос и ще мисли доста по него, каза, че ще реши на място, предвид състоянието на тръбата, какво ще предприеме.
Моля се каквото и да стане – финала да бъде щастлив!
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #18 -: Юни 12, 2007, 14:46:05 pm »
Вече съм по-смела – ще я махна тая калпава тръба.:balk_50:
Само така. :balk_103:
Всъщност последния път като говорихме с доктора, той каза, че ако успее да отстрани хидросалпингса и да отпуши тръбата ще ми я остави и ще опитваме по нормален начин да забременея..

Това е абсолютна заблуда!