0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Малка ендометриална киста - бихте ли я оперирали?
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2007, 20:44:30 pm »
Тя обаче се притеснява, че пак може да се случи същото. Записала се е за консултация в друга клиника, но ще се радва да чуе вашето мнение. И възможно ли е при лапарото нещо да не са доогледали, щом 3 месеца след него се появява ендометриозна киста?

3 месеца са достатъчно дълъг период за да се появи кистата, наистина най-добре е за не раждали жени веднага да се пристъпи към забременяване вместо да се прави лечение със золадекс, поне така твърдят някои лекари, тя не се е появила от 2 дни стимулация.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Малка ендометриална киста - бихте ли я оперирали?
« Отговор #21 -: Февруари 26, 2007, 15:22:17 pm »
Момичета, в петък като се видяхме с д-р Стаменов решихме, че ще правим лапароскопия. Назначи ми и Дуфастон за предизвикване на цикъла. От Дуфастона ми поолекнаха част от симптомите на ендото. Болките в ляво намаляха значително, корема спадна, и напрежението също сякаш... Дано не си внушавам и да е всъщност всичко на психическа основа  :lol:
*
Re: Малка ендометриална киста - бихте ли я оперирали?
« Отговор #22 -: Февруари 26, 2007, 20:28:09 pm »
Гризката, лекарят е прав за лапарото. Колкото по-бързо, толкова по-добре. Успех!
Момичета, оказахте се напълно прави в съветите си да се оперирам.  :) Ендометриозата се оказа 3та-4та степен, а не дребна кистичка, както се виждаше на УЗ. Сега се възстановявам от лапарото, и после ще обмисляме лечението с д-р Стаменов.
*
Възстановявай се бързо и с още по-добри новини да ни се похвалиш. :D
*
Бързо въстановяване и успех мила Grizka!  :)
*

    деки

Re: Малка ендометриална киста - бихте ли я оперирали?
« Отговор #26 -: Април 12, 2007, 11:30:31 am »
На мен ми предстои пункция на киста с размер 3 см. на единия яйчник. От няколко месеца е там, пих Диане, но не се спука от само себе си. Толкова неща ми минаха през главата - лечение за стерилитет, лапароскопия на киста на яйчника, раждане (за щастие най-хубавото събитие) - отново с операция, два аборта след това, защото плода не се развиваше добре (единия път бяха близнаци), а сега пак киста и този път пункция, много ме е страх дали ще боли много. Вече какво ли не ми мина през главата.
Ако някой от вас е преживял пункция - кажете ми, болезнено ли е много (ще бъде с местна упойка).

Благодаря ви,
Re: Малка ендометриална киста - бихте ли я оперирали?
« Отговор #27 -: Април 12, 2007, 12:09:29 pm »
На мен ми предстои пункция на киста с размер 3 см. на единия яйчник. От няколко месеца е там, пих Диане, но не се спука от само себе си. Толкова неща ми минаха през главата - лечение за стерилитет, лапароскопия на киста на яйчника, раждане (за щастие най-хубавото събитие) - отново с операция, два аборта след това, защото плода не се развиваше добре (единия път бяха близнаци), а сега пак киста и този път пункция, много ме е страх дали ще боли много. Вече какво ли не ми мина през главата.
Ако някой от вас е преживял пункция - кажете ми, болезнено ли е много (ще бъде с местна упойка).

Благодаря ви,

Много зависи къде ще ти правят пункцията. Не е тежка процедура, не се притеснявай.

lb2f