0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    benissima

здравейте,
преди около 6 месеца започнаха да ми правят най-различни хормонални изследвания заради нередовен цикъл и куп други проблеми. оказа се, че тестостеронът ми е повишен. след това изследваха някакви хормони на надбъбречните жлези, но бяха наред. с ултразвук ми гледаха яйчниците- нямало проблеми /кисти и т.н. според лекаря няма/. на какво тогава може да се дължи тестостеронът и как да го оправя? изчетох сума неща, но не ми се изяснява много.... около 4 г. пиех Диане 35, около ноември миналата година го спрях, защото и с Диането 2 месеца пропусках цикъл...изобщо- шаш и паника. аз имам едно дете, на 7 години, но си спомням, че и тогава много трудно беше станало забременяване. сега искам да си направим второ дете, но с тези хормонални нива ми се струва мн сложно. според ендокринолога тези хормони спирали действието на яйчниците. а никой лекар не ми казва какво конкретно трябва да направя, все ме препращат от един на друг, а аз продължавам да се притеснявам. моля, ако някой знае нещо по въпроса, да ми даде съвет.
Re: повишено ниво на тестостерон- какво да направя?
« Отговор #1 -: Април 06, 2007, 15:32:35 pm »
Ако наистина яйчниците ти не функционират - според мен трябва да се направи стимулация. Но това трябва да го реши лекаря. Ти при кой доктор ходиш. Д-р Коларов е един от най-добрите гинеколози-ендокринолози. Посети го. Ще бъдеш в добри ръце.
*

    benissima

Re: повишено ниво на тестостерон- какво да направя?
« Отговор #2 -: Април 06, 2007, 15:46:37 pm »
а къде се намира д-р коларов? аз не живея в софия, но ако се намира в софия, ще отида....тук в хасково ходих и на ендокринолог, и на гинеколог- уж са едни от най-добрите, но имам чувството, че все недоглеждат нещо. възможно ли е на 31 г. да спрат да ми функционират яйчниците? не е ли мн рано за това?по какъв начин ги стимулират?
*
Re: повишено ниво на тестостерон- какво да направя?
« Отговор #3 -: Април 06, 2007, 16:25:57 pm »
Д-р Коларов е добър избор, в случай че ти се пият хормони без повод. Аз лично не бих се доверила на него.
До Хасково ти е по-близо Пловдив. Обърни се към д-р Даскалов от Торакс, Пловдив. Той се занимава с проблемно забременяване.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: повишено ниво на тестостерон- какво да направя?
« Отговор #4 -: Април 06, 2007, 16:34:24 pm »
Д-р Коларов е добър избор, в случай че ти се пият хормони без повод. Аз лично не бих се доверила на него.
До Хасково ти е по-близо Пловдив. Обърни се към д-р Даскалов от Торакс, Пловдив. Той се занимава с проблемно забременяване.
Късмет.
Познавам лично и д-р Даскалов и д-р Даскалова. С много добри впечатления съм от тях, страхотни специалисти. Но познавам и д-р Коларов. Помогна на две мои приятелки и на една приятелка на майка ми и не вярвам той да предписва хормони току-така.